Գլխավոր   Խորագրեր   Արխիվ   Մեր մասին   Մեր կոթողները   Պատասխան՝ 100 տարի անց   Ազգությունս՝ հայ   Հայոց ցեղասպանություն-101
Рус  |  Հայ  |  Eng  |  Fr  
 
   Պաշտոնական տեղեկագիր  
   Մշակութային խճանկար  
   Վերնատուն  
   Հյուրասրահ  
   Մշակութային ժառանգություն  
   Ֆոտոսրահ  
   Ազդագիր  
     
 
 
   
   
 




Տունդարձ

  

Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբ և
                                    <<Արամ Խաչատրյան>> համերգասրահ



Հայաստանի պետական ակադեմիական երգչախումբ

  Հայաստանի <<Բարեկամություն>>
                                      պարարվեստի պետական համույթ
Թ.Ալթունյանի անվան Հայաստանի երգի-պարի
                           պետական  վաստակավոր անսամբլ



  Հ.Պարոնյանի անվան երաժշտական
                            կոմեդիայի պետական թատրոն
       

  Երևանի պետական կամերային թատրոն
   
   Գ.Սունդուկյանի անվան ազգային
                                     ակադեմիական թատրոն
Երևանի դրամատիկական թատրոն
  Պետական երաժշտական կամերային թատրոն

Թատրոն  <<Մետրո>>

Հ.Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոն




Հայաստանի ազգային պատկերասրահ
  Ս.Փարաջանովի անվան թանգարան
  <<Էրեբունի>> պատմահնագիտական
                                    արգելոց-թանգարան

Մ.Սարյանի տուն-թանգարան

  <<Գաֆէսճեան>> արվեստի կենտրոն
  Ավետիք Իսահակյանի տուն-թանգարան
Մատենադարան
Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարան
Խաչատուր Աբովյանի տուն-թանգարան

Ալեքսանդր Սպենդիարյանի տուն-թանգարան
Նարեկացի արվեստի միություն
Գեղագիտության ազգային կենտրոն
Ե.Չարենցի անվան գրականության
                               և արվեստի  թանգարան
 
Փայտարվեստի թանգարան
Նորարար փորձառական արվեստի կենտրոն
 
14 Նոյեմբերի 2016



Պետական կամերային երաժշտական թատրոն

9-ին, 23-ին, 31-ին, ժամը` 14:00 - «Մոխրոտը»
10-ին, 17-ին, 24-ին, ժամը` 14:00 - «Թոմն ու Ջերին»
12-ին, 28-ին, ժամը` 19:00 - «Սեքսուալ խառնաշփոթ հյուրանոցում»
15-ին, 27-ին, ժամը` 16:00 - «Սասունցի Դավիթ»
16-ին, 30-ին, ժամը` 14:00 - «Գեղեցկուհին և հրեշը»
19-ին, ժամը` 19:00 - «Անուշ»
24-ին, 31-ին, ժամը` 17:00 - «Երեք խոզուկների նոր արկածները»

Մ. Մկրտչյան արտիստական թատրոն

8-ին, ժամը` 15:00 - «Բեղավոր արքայադուստրը»
10-ին, ժամը` 15:00 - «Ձախորդ Փանոսի կտակը»
15-ին, ժամը` 19:00 - «Կայսր»
16-ին, 30-ին, ժամը` 15:00 - «Ձյունե թագուհին»
17-ին, 31-ին, ժամը` 19:00 - «Կատակերգության արվեստը»
22-ին, 29-ին, ժամը` 19:00 - «Երևան-Բարսելոնա»
23-ին, ժամը` 15:00 - «Չիպոլինոյի արկածները»
24-ին, ժամը` 19:00 - «Ամուսնանալը հեշտ բան չէ»

Համազգային թատրոն

8-ին, ժամը` 19:00 - «Ջեք-փոթ»
10-ին, ժամը` 19:00 - «Բլեզ»
16-ին, ժամը` 19:00 - «Խեղճ Պետրոս»
17-ին, ժամը` 14:00 - «Ամենալավ տունը»
17-ին, ժամը` 19:00 - «44 աստիճանի վրա»


Հ.Պարոնյանի անվան երաժշտական
 կոմեդիայի պետական թատրոն


6-ին, 27-ին - «Վերջին կանգառ»
7-ին - «Հարուստի աղջիկը տգեղ չի լինում»
8-ին, 31-ին - «Կարինե»
9-ին - «Մորգանի խնամին»
10-ին, 17-ին - «Ձեր Աստվածը փողն է»
13-ին - «Էսպես մինչև ե՞րբ...»
14-ին - «Չորս պատճառ ամուսնության համար»
15-ին - «Ատամնաբույժն արևելյան»
16-ին - «Մեր տան տերերը»
19-ին, 20-ին - «Գլամուրային չոբանները»
23-ին - «Տիկին մինիստրուհին»
24-ին - «Ինձնից պրծում չկա»
30-ին - «Ազգային գործիչը»

Ներկայացման սկիզբը` 19:00:

Հ.Մալյանի անվան կինոդերասանի թատրոն

6-ին, 12-ին - «Սիրելի Պամելա»
19-ին - «Կարոտ»
22-ին - «Ամուսնություն»
26-ին - «Հեքիաթներ»
30-ին - «Պատմություններ գնացքում»

Սկիզբը՝ 19:00:

Հ.Ղափլանյանի անվ. Երևանի դրամատիկական թատրոն

27-ին, ժամը` 19:15 - «Ո՞ւր է, մահ, հաղթությունը քո...»


Հ.Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոն

5-ին, 24-ին, ժամը` 18:00 - «Ամպից պոկված հեքիաթ»
9-ին, ժամը` 12:00, 14:00 - «Ծուղրուղու»
9-ին, 17-ին, 31-ին, ժամը` 16:00, 18:00 - «Ոսկե ճուտիկը»
10-ին, ժամը` 12:00, 14:00 - «Թզուկի երգը»
10-ին, 23-ին, ժամը` 16:00, 18:00 - «Անխելք մարդը»
14-ին, ժամը` 12:00 - «Հենց էն Հուռին»
30-ին, ժամը` 12:00, 14:00 - «Հենց էն Հուռին»
16-ին, ժամը` 12:00, 14:00 - «Շունն ու կատուն»
16-ին, 30-ին, ժամը` 16:00, 18:00 - «Կարմիր գլխարկը»
17-ին, ժամը` 12:00, 14:00 - «Պոչատ աղվեսը»
20-ին, ժամը` 11:00 - «Երրորդը»
20-ին, ժամը` 19:00 - «Պրո Շամիրամ»
22-ին, ժամը` 19:00 - «Պանտելեյ Կարմանովի սենտենցիաները»
23-ին, ժամը` 19:00 - «Կոմա նոստրա»
23-ին, ժամը` 12:00, 14:00 - «Ոսկե ձկնիկը »
24-ին, 28-ին, ժամը` 12:00, 14:00 - «Երեք խոզուկներ»
26-ին, ժամը` 12:00 - «Ալիսան հրաշքների աշխարհում»
28-ին, ժամը` 19:00 - «Սե լա վի»
31-ին, ժամը` 19:00 - «Մորաքույրը Փարիզից»
31-ին, ժամը` 12:00, 14:00 - «Կոշկավոր կատուն»


Կ.Ստանիսլավսկու անվան ռուսական
 դրամատիկական թատրոն


7-ին, 8-ին - «Մենք հաղթեցինք /Мы победили»
10-ին, ժամը` 13:00 - «Գայլը եւ 7 ուլիկները /Волк и семеро козлят»
10-ին, 29-ին - «Հրաշալի Կոշկակարուհին /Чудесная сапатера (Башмачница)»
15-ին - « Ճաշկերույթի հրավեր /Званый Банкет»
16-ին, ժամը` 13:00 - «Երեք խոզուկները /Три поросенка»
16-ին - «Ռեւիզոր /Страсти по ревизору»
17-ին, 31-ին - «Ախ, այդ ֆրանսիական կատակները /Ох, эти французские штучки»
21-ին - «Խանումա /Ханума»
22-ին - «Ինչպես աստվածները /Как боги»

Սկիզբը` 19:00:


Խամաճիկների պետական թատրոն

9-ին, ժամը` 12:30 - «Արքայադուստրը սիսեռահատիկի վրա»
9-ին, ժամը` 16:00, 18:00 - «Թոմ Սոյերի արկածները»
10-ին, ժամը` 12:30, 14:00, 15:30 - «Բուրատինոյի արկածները»
16-ին, ժամը` 12:30, 14:00, 15:30 - «Շունն ու կատուն»
17-ին, ժամը` 12:30, 14:00, 15:30 - «Կարմիր գլխարկը»
23-ին, ժամը` 12:30, 14:00, 15:30 - «Հենզելն ու Գրետելը»
24-ին, ժամը` 12:30, 14:00, 15:30 - «Գնդլիկ-բոքոնիկ»
30-ին, ժամը` 12:30, 14:00, 15:30 - «Մերկ թագավորը»
31-ին, ժամը` 12:30 - «Իսկական ընկերը»
31-ին, ժամը` 16:00, 18:00 - «Գորտ արքայազնը»


Երևանի պետական կամերային թատրոն

4-ին - «Ինչ տարբերություն, թե ում հետ»
7-ին, 13-ին - «Դեսից-դենից»
7-ին, ժամը` 20:00 - «Ժամանակի վարագույրը»
8-ին - «Ի զե՛ն»
9-ին, 21-ին - «Կառավարական համերգ»
10-ին, 16-ին, 17-ին, 28-ին, 29-ին - «Շոու No 3»
23-ին, 24-ին - «Հատուցում»
27-ին - «Ամնեզիա»
30-ին - «Փնտրվում է տղամարդ»

Սկիզբը` 19:00:


Երևանի մնջախաղի պետական թատրոն

7-ին - «Շերանիկ»
19-ին - «Ծաղրածու Մակբեթ»
21-ին - «Գիրք ծաղկանց»
28-ին - «Թռիչք»

Սկիզբը` 19:00:


Գ.Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոն


7-ին, 8-ին - «Իսկ արշալույսներն այստեղ խաղաղ են»
10-ին - «Բեռնարդան և նրա աղջիկները»
14-ին - «Դեպք մետրոյում»
17-ին, ժամը` 12:00 - «Եղեգնուհի»

Սկիզբը՝ 19:00:


Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի
ազգային ակադեմիական թատրոն

10-ին, ժամը` 20:00 - « Անտոն Բելյաև և THERR MAITZ»
17-ին, ժամը` 19:00 - «Հայաստանի պարի պետական անսամբլ»
20-ին, ժամը` 19:00 - «Jazz Parking Երեւանում»

13 Մայիսի 2015

Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոն

2-ին, ժամը 19:30 – Եվգենի Կիսին /դաշնամուր/
3-ին - ՀԱՖՆ, Ալեքսանդր Չաուշյան և Ալան Ալթինօղլու
5-ին - Մարիամ Մերաբովա և Միրայֆ
7-ին - «ՏՐԱՎԻԱՏԱ» օպերա
10-ին - «ՍՏԱԲԱՏ ՄԱՏԵՐ», Ա.Պիացցոլլա «Տանգո» բալետներ
11-ին - Սիմֆոնիկ համերգ
13-ին, 23-ին - «ԱՆՈՒՇ» օպերա
22-ին - «ՍՊԱՐՏԱԿ» բալետ
23-ին, ժամը 24:00 - Է. Հովհաննիսյան «Անտունի»
25-ին - «ԳԱՅԱՆԵ» բալետ
26-ին - «Հայը աշխարհի կոմպոզիտորների օպերաներում» թատերականացված համերգ
29-ին, 19:00 - «Քրոնոս» քառյակ
30-ին –«ՍՊԱՐՏԱԿ» բալետ


Սկիզբը՝ 19:00

Խամաճիկների պետական թատրոն

4-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30- « Աստծո գառնուկը »
3-ին, 10-ին, ժամը 18:00- « Թոմ Սոյերի արկածները »
11-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - « Բախտի անիվ»
12-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Ալիսը հրաշքների աշխարհում»
17-ին, ժամը 18:00 - « Գորտ արքայազնը »
18-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Մատնաչափիկը »
19-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Շունն ու կատուն»
25-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Բուրատինոյի արկածները»
26-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - « Իսկական ընկերը »

Հ.Պարոնյանի անվան երաժշտական
կոմեդիայի պետական թատրոն


1-ին - «Գլամուրային չոբանները»
6-ին, սկիզբը 20:00 - «Սիրո կամուրջ»
14-ին – Հայաստանի պարի պետական անսամբլի համերգ

Սկիզբը՝ 19:00

Հ. Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոն

4-ին, 19-ին, 26-ին, ժամը 18:00 - «Կարմիր գլխարկը»
3-ին, ժամը 12:30, 14:30 - «Բեթղեհեմի աստղի տակ»
4-ին, ժամը  12:00, 14:00, 16։00- «Փոքրիկ Իդայի ծաղիկները»
4-ին, ժամը 19:00 - « Կոմա Նոստրա »
4-ին, ժամը 14:00 - «Երրորդը»
5-ին, 18-ին, ժամը 16:00 - «Ոսկե ճուտիկը»
5-ին, ժամը 19:00- «Անքնություն»
7-ին, ժամը 19:00- «Սե լա վի»
7-ին, ժամը 12:00 - «Ալիսան հրաշքների աշխարհում»
8-ին, ժամը 20:00 - «Ազատ զույգ»
10-ին, ժամը 14:00 - «Փոքրիկ իշխանը»
11-ին, ժամը 12:00, 14:00, 16:00 - «Զվարճասեր Մուկին»
11-ին, 28-ին, ժամը 18:00 - «Անխելք մարդը»
12-ին, ժամը 12:00, 14:00, 16։00 - «Երեք խոզուկներ»
12-ին, 25-ին, ժամը 18:00 - «Դում-դում իմաստունը և անգետները»
15-ին, ժամը 12:00 - «Պոչատ աղվեսը»
26-ին, ժամը 12։00, 14։00, 16։00 - «Պոչատ աղվեսը»
15-ին, ժամը 19:00 - «Նատալի ֆիլյոն. Բան-ա-ստեղծություն «Դզին»»
16-ին, ժամը 12:00 - «Հենց էն Հուռին»
18-24-ը, ժամը 19:00 - «Օպերացիա Նեմեսիս»
18-ին, ժամը 12:00, 14:00, 16:00 - «Ծուղրուղու»
19-ին, ժամը 12:00, 14:00, 16:00  - «Թզուկի երգը»
25-ին, ժամը 12:00, 14:00, 16:00  - «Ոսկե ձկնիկը»
29-ին, ժամը 19:00 - «Մորաքույրը Փարիզից»

Հ. Ղափլանյանի անվ. Երևանի դրամատիկական թատրոն

21-ին, ժամը 20:00 - «Սև, դառը SHOCKոլադ»

Պետական կամերային երաժշտական թատրոն

11-ին, 19-ին, ժամը 14:00 - «Թոմն ու Ջերին»
7-ին, 12-ին, 19-ին, 26-ին, ժամը 17:00 - «Երեք խոզուկների նոր արկածները»
17-ին, 29-ին, ժամը 19:00 - «Սեքսուալ խառնաշփոթ հյուրանոցում»
4-ին, 12-ին, 25-ին, ժամը 14:00 - «Մոխրոտը»
5-ին, , 18-ին, 26-ին, ժամը 14:00 - «Գեղեցկուհին և հրեշը»
10-ին, 22-ին, ժամը 16:00 - «Սասունցի Դավիթ»
15-ին, 28-ին, ժամը 16:00 - «Անուշ»

Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոն

1-3-ը, ժամը 17:00, 19:00 - «3 ույու 4»
9-ին, ժամը 19:00 - «Մենք պետք է կռվենք և ոչ լաց լինենք»

 Համազգային պետական թատրոն

3-ին - «Ջեք-փոթ»
5-ին, 8-ին - «Ախ, կանայք, կանայք»
10-ին - «Խեղճ Պետրոս»
11-ին - «Բլեզ»
12-ին - «Սպիտակաձյունիկը և յոթ թզուկները»
12-ին - «Ծննդյան տոները սինյոր Կուպելլոյի տանը»
17-ին - «Քեռի Վանյա»
18-ին - «Շան աղջիկ»
19-ին - «Վիշապը»
25-ին - «Շխոնց Միհրան»
26-ին - «Արտավազդ-Շիդար»

 սկիզբը` ժ. 19։00

Հ. Մալյանի անվան կինոդերասանի թատրոն

1-ին, 6-ին - «Սիրելի Պամելա»
10-ին - «Պատմություններ գնացքում»
13-ին, 28-ին - «Հեքիաթներ»
17-ին - «Ցեղի ֆիզոլոգիան»
22-ին, 24-ին - «Կարոտ»

Սկիզբը՝ 19:00

Երևանի մնջախաղի պետական թատրոն

2-ին, 23-ին - «Շերանիկ»
9-ին - «Շրջանակից դուրս»
16-ին - «Թռիչք»

Սկիզբը` 19:00

Հովհ. Շարամբեյանի անվ. ժողովրդական
ստեղծագործության կենտրոն


7-ին, ժամը 14:00 - Էդուարդ Խանոյանի  «Չորս թև, չորս լույս, չորս քերովբե...»»  ցուցահանդես
11-ին, ժամը 13:00 - «Քեսապ» ֆիլմի ցուցադրություն, «Ճանաճենք Քեսապը» ցուցադրություն
18-ին, ժամը 14:00 -Անամարիա Վարդապետյանի (Սերբիա)  ‹‹Կյանք›› խորագիրը կրող ցուցահանդես
22-ին, ժամը 14:00 - Գրական-երաժշտական կոմպոզիցիա՝ ««Հայ եմ…»»  ասմունքում է Հռիփսիմե Սարգսյանը
30-ին, ժամը 14:00 - Էդուարդ Տեր – Սահակյանի  ‹‹Վերածնունդ›› խորագիրը կրող ցուցահանդես

Ավ. Իսահակյանի տուն-թանգարան

3-ին, ժամը 14:00 - <<Իսահակյան 140>> խաղ-վիկտորինայի եզրափակիչ փուլ
4-ին, ժամը 14:00 - Վերժինե Սվազլյանի <<Հայոց Ցեղասպանություն. Ականատես վերապրողների վկայություններ>> գրքի շնորհանդես` նվիրված Եղեռնի 100-րդ տարելիցին
Ապրիլի 11, ժամը 14:00 - Ոգեկոչման միջոցառում ` նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին, <<Իսահակյանը և հայկական հարցը>> խորագրով ձեռագրերի և գրքերի ժամանակավոր ցուցադրություն
Ապրիլ 18, ժամը 15:00 - Հուշարձանների պահպանության միջազգային ակցիայի առիթով միջոցառում Իսահակյանի արձանի մոտ
Ապրիլի 23, ժամը 14:00 - Ֆրանկոֆոնիայի երկամսյակի շրջանակներում  <<Ավետիք Իսահակյանի ընտանիքը Փարիզում. Փարիզյան տարիներ>> խորագրով միջոցառում, ընթերցումներ Վիգեն Իսահակյանի <<Հայրս>> գրքից`ֆրանսերեն և հայերեն
Ապրիլի 28, ժամը 14:00 - Եղեռնի 100-րդ տարելիցին նվիրված դասախոսություն` պրոֆ. Մալկ Մուսի մասնակցությամբ

«Էրեբունի» պատմա-հնագիտական արգելոց-թանգարան

18-ին - «Արևմտյան Հայաստանի ուրարտական ժառանգությունը» խորագրով ցուցահանդես


03 Ապրիլի 2015

Ալ.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոն

5-ին, 9ին, 21-ին - «Լորկիանա – Կարմեն-Սյուիտ» բալետ
6-ին – ՀԱՖՆ-ի և Հայկ Մելիքյանի մասնակցությամբ համերգ
13-ին, 14-ին- Ռիշար Կլայդերման
18-ին, սկիզբը 20:00 - «Սուխիշվիլի» Վրաստանի ազգային բալետ

Սկիզբը՝ 19:00


Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տուն

4-ին – ՀՊԿՆ և Արուս Աճեմյան
6-ին - «Բարոկ արիաներ»

Սկիզբը՝ 19:00


Խամաճիկների պետական թատրոն

6-ին, 13-ին, 20-ին, ժամը 16:00-ին- « Թոմ Սոյերի արկածները »
7-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Իսկական ընկերը »
8-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Հենզելն ու Գրետելը»
14-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Ալիսը հրաշքների աշխարհում»
14-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Ալիսը հրաշքների աշխարհում»
15-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - « Բուրատինոյի արկածները»
21-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Պոչատ աղվեսը»
22-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Կարմիր գլխարկը»
27-ին, ժամը 16:00 - «Գորտ արքայազնը»
28-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Շունն ու կատուն»
29-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Աստծո գառնուկը»


Հ.Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի
 պետական թատրոն


2-ին – Մարինե Ալես «Սիրո հանգրվաններ»
4-ին - «Մորգանի խնամին»
5-ին, սկիզբը 20:00 - «Սիրո կամուրջ»
6-ին, 7-ին - «Կարինե»
8-ին, 15-ին - «Վերջին կանգառը»
11-ին - «Չորս պատճառ ամուսության համար»
12-ին - «Տիկին մինիստրուհին»
13-ին, 28-ին - «Սիրային իրարանցում»
14-ին - «Մեր տան տերերը»
17-ին - «Գլամուրային չոբանները»
18-ին - «Ատամնաբույժն արևելյան»
19-ին - «Պարոն Բաբիկը և ուրիշները»
20-ին - «Տասներկուերորդ գիշեր»
21-ին  - «Հարուստի աղջիկը տգեղ չի լինում»
22-ին - «Ինձնից պրծում չկա»

Սկիզբը՝ 19:00

Հ.Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոն

3-ին, 13-ին, 17-ին, ժամը 12:00 - «Շունն ու կատուն»
4-ին, ժամը 14:00 - «Փոքրիկ իշխանը»
6-ին, ժամը 18:00 - «Ինչպես չբեմադրվեց»
6-ին, ժամը 19:00 - «Նատալի ֆիլյոն. Բան-ա-ստեղծություն «Դզին»»
7-ին, ժամը  12:00, 14:00, 16։00- «Փոքրիկ Իդայի ծաղիկները»
7-ին, 21-ին, ժամը 18:00 - «Դում-դում իմաստունը և անգետները»
8-ին, ժամը 12:00, 14:00, 16։00 - «Երեք խոզուկներ»
8-ին, 15-ին, 28-ին, ժամը 18:00 - «Անխելք մարդը»
8-ին, ժամը 19:00 - « Կոմա Նոստրա »
10-ին, ժամը 12:00 - «Հենց էն Հուռին»
11-ին, ժամը 12:00 - «Ոսկե ձկնիկը»
15-ին, ժամը 12:00, 14:00, 16:00  - «Ոսկե ձկնիկը»
12-ին, ժամը 19:00 - «Մորաքույրը Փարիզից»
12-ին, ժամը 12:00 - «Պոչատ աղվեսը»
22-ին, ժամը 12։00, 14։00, 16։00 - «Պոչատ աղվեսը»
13-ին, ժամը 18:00 - «Ամպից պոկված հեքիաթ»
14-ին, ժամը 12:00, 14։00, 16։00- «Ճնճղուկը»
14-ին, 29-ին, ժամը 18:00 - «Կարմիր գլխարկը»
19-ին, ժամը 18:00 - «Ակ. Ակ.»
21-ին, ժամը 12։00, 14:00, 16:00 - «Գայլի և ուլիկների արկածները»
22-ին, ժամը 18:00 - «Ոսկե ճուտիկը»
25-ին, ժամը 19:00 - «Pro Շամիրամ»
26-ին, ժամը 14:00 - «Ալիսան հրաշքների աշխարհում»
27-ին, ժամը 14:00 - «Բեթղեհեմի աստղի տակ»
28-ին, ժամը 12:00, 14:00, 16:00- «Ծուղրուղու»
29-ին, ժամը 12:00, 14:00, 16:00- «Ճանապարհային արկածներ»
31-ին, ժամը 12:00 - «Կոշկավոր կատուն»

Հ.Ղափլանյանի անվան. Երևանի դրամատիկական թատրոն

6-ին, 27-ին - «Վերջին ծաղրածուն»
7-ին- «Չաո»
8-ին - «Անվերջ վերադարձ»
12-ին - «Իբրև սկիզբ»
13-ին - «Ա՜խ Աննա, Աննա կամ Կրքոտ կիրակի»
14-ին - «Մակբեթ»
15-ին - «Վճարովի պատրանք»
20-ին - «Հիսուս Նազովրեցին և նրա երկրորդ աշակերտը»
21-ին - «12-րդ գիշեր կամ սիրուց եմ մեռնում»
22-ին - «Ռոմեո և Ջուլիետ»
28-ին - «Համլետ»
29-ին - «Հոլիվուդ... Hollywood...»

Սկիզբը` 19:00

Երևանի պետական կամերային թատրոն

5-ին - «Ժամանակի վարագույրը»
7-ին, 19-ին, 20-ին, 26-ին - «Կառավարարակն համերգ»
8-ին - «Սկոտչ & Վիսկի»
13-ին - «Փնտրվում է տղամարդ»
15-ին, 22-ին - «Նազա՛ր, Նազա՛ր մինչև վերջ»
18-ին, 25-ին - «Դեսից-դենից»
21-ին, 28-ին - «Ամնեզիա»
22-ին, ժամը 16:00 - «Կախարդական պարահանդես»
29-ին - «Ի զե´ն»

Սկիզբը` 19:00


 Պետական կամերային երաժշտական թատրոն

6-ին, 21-ին, 29-ին, ժամը 14:00 - «Թոմն ու Ջերին»
7-ին, , 15-ին, 28-ին, ժամը 14:00 - «Գեղեցկուհին և հրեշը»
7-ին, 15-ին, 22-ին, 29-ին, ժամը 17:00 - «Երեք խոզուկների նոր արկածները»
8-ին, 27-ին - «Սեքսուալ խառնաշփոթ հյուրանոցում»
13-ին, ժամը 16:00 - «Անուշ»
25-ին, ժամը 19:00 - «Անուշ»
14-ին, 22-ին, ժամը 14:00 - «Մոխրոտը»
20-ին, ժամը 16:00 - «Սասունցի Դավիթ»


 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տուն

4-ին, ժամը 19:00 - ՀՊԿՆ և Արուս Աճեմյան
6-ին, ժամը 19:00 - Հնագույն երաժշտության «Տաղարան» համույթի ելույթ



Կ.Ստանիսլավսկու անվան ռուսական
 դրամատիկական թատրոն


4-ին, 16-ին, 18-ին - «Դոն Ժուանները Մարսելում»


Սկիզբը` 19:00
Начало в 19:00.

Գ.Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոն

6-ին, ժամը 17:00 - «Ոտքի, դատարանն է գալիս»
8-ին, 9-ին - «Որբերի ընտանիքը»
13-ին - «Պատվի համար»
14-ին - «Դեպք մետրոյում»
15-ին - «Ռիչարդ Երրորդ»
20-ին - «Կովկասի կավճե շրջան»
22-ին - «Գոյա»
28-ին - «Հարյուր տարի անց»
29-ին - «Հին աստվածներ»

Սկիզբը` ժ. 19:00

 Համազգային պետական թատրոն

6-ին, 7-ին, 8-ին - «Ախ, կանայք, կանայք»
12-ին - «Արտավազդ-Շիդար»
13-ին - «Լյու-Բոֆ»
14-ին - «Ջեք-փոթ»
15-ին, 19-ին - «Բլեզ»
20-ին, ժամը 12:00, 19:00 - «44 աստիճանի վրա»
21-ին - « Sale »
22-ին - «Քեռի Վանյա»

 սկիզբը` ժ. 19։00


Հ.Մալյանի անվան կինոդերասանի թատրոն

11-ին, 13-ին - «Սիրելի Պամելա»


Սկիզբը՝ 19:00

Երևանի մնջախաղի պետական թատրոն

12-ին - «Շերանիկ»
19-ին - «Չարի ծաղիկներ»
26-ին - «Գիրք ծաղկանց»

Սկիզբը` 19:00


Հայաստանի պատմության թանգարան

Հայոց ցեղասպանության 100- ամյակին նվիրված 1915 թվականի միջոցառումների ցանկ

Ցուցահանդեսներ

•Հայաստան. 1915 – 2015՝ Հայոց Եղեռնի  100- ամյակի առիթով 
“Հայ մշակույթը ակունքներից մինչև XIX դար” - ցուցահանդես Ռուսաստանի պատմության թանգարանում (Մոսկվա)

•“Հայոց Եղեռնի  100- ամյակը” - ցուցահանդես Ռուսաստանի պատմության թանգարանում (Մոսկվա) – Վերը նշվածի հետ միաժամանակ

•“Անի. հազարամյա մայրաքաղաք  հայոց” – ֆոտոցուցահանդես Росфото թանգարանում (Սանկտ Պետերբուրգ)-1878-1920թթ. թանգարանում պահվող արխիվային լուսանկարներով

•“ Հայաստան. Տապանի ժողովուրդը” - ցուցահանդես Վիտտորիանո ցուցասրահում (Հռոմ)

•“Արարատից – Կարպատներ. XI- XXI դդ., հազարամյա պատմություն” -  ցուցահանդես   Ռումինիայի պատմության թանգարանում (Բուխարեստ)

•Հայոց եղեռնի 100 – ամյակի առթիվ թանգարանի մշտական ցուցադրության մեջ գործող՝ «Հայոց եղեռն»  գործող ցուցասրահի վերակառուցում: Թանգարանում առկա ցուցադրության վերանայման և համալրման հիմնական առանցքը կկազմեն  թանգարանի հավաքածուներում պահվող նյութերը` առարկաներ, փաստաթղթեր, լուսանկարներ, ինչպես նաև վերջին տարիներին ի հայտ եկած նոր  վկայությունները,  նյութերը:


Հրատարակություններ

•“Անի Բագրատունիների թագավորություն”.  90 ֆոնդային լուսապակիներով և 80 առարկա` համապարփակ նկարագրությամբ, լուսանկարներով, երկլեզու տեքստերով

•“Տարագիր գերդաստաններ / կոչեմ ապրողաց”. ալբոմ- կատալոգ՝ Ցեղասպանության 100- ամյակի առթիվ – 150 վավերագիր լուսանկարներ՝ համապատասխան երկլեզու տեքստերով


Կրթական ծրագրերի շրջանակում

•Հայկական կոտորածները և հայերի ինքնապաշտպանական կռիվները  XIX դարի 90-ական թվականներին
•Հայկական հարցը 1912-1914 թթ.
•Հայ ժողովուրդը Առաջին աշխարհամարտի տարիներին. կամավորական շարժում
•Հայոց մեծ եղեռնը. Արևմտահայության զանգվածային տեղահանություններն ու կոտորածները: Մեծ տերությունների դիրքորոշումը
•Արևմտահայության  գոյամարտը 1915թ.
•Սարդարապատի ճակատամարտը և Հայաստանի առաջին հանրապետության ստեղծումը


06 Մարտի 2015



ՀՀ մշակույթի օջախներում Հայոց ցեղասպանության
100-րդ տարելիցի միջոցառումների ցանկ




Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոն


7-ին - «Սպարտակ» բալետ
13-ին - Համերգ՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին /ՀԱՖՆ, 
             Մասսիմո Մերչելլի եւ Իրինա Զաքյան/
14-ին- «Գայանե» բալետ
22-ին - «Բարեկամություն» պարի պետական անսամբլի ելույթ

Սկիզբը՝ 19:00


Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տուն

7-ին - Դասական բարեգործական համերգ
16-ին - «Հովեր» պետական կամերային երգչախմբի նոր ձայնասկավառակի
              շնորհանդես
17-ին – Մենակատարների պետական անսամբլի համերգը

Սկիզբը՝ 19:00


Խամաճիկների պետական թատրոն

7-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30- «Մատնաչափիկը»
13-ին, 20-ին, 27-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Թոմ Սոյերի արկածները»
14-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Շունն ու կատուն»
15-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Ալիսը հրաշքների աշխարհում»
21-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Իսկական ընկերը»
22-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Բախտի անիվ»
28-ին, ժամը 12:30, 14:00, 15:30 - «Արքայադուստրը սիսեռահատիկի վրա»

Հ.Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի
 պետական թատրոն


7-ին, 28-ին - «Կարինե» օպերետ
8-ին - «Պարոն Բաբիկը և ուրիշները»
11-ին - «Մորգանի խնամին»
12-ին - «Հարուստի աղջիկը տգեղ չի լինում»
13-ին - «Տասներկուերորդ գիշեր»
14-ին - «Ինձնից պրծում չկա»
15-ին - «Սիրո զոհերը»
18-ին - «Սիրո կամուրջ»
19-ին - «Տիկին մինիստրուհին»
20-ին - «Չորս պատճառ ամուսնության համար»
21-ին - «Սիրային իրարանցում»
22-ին - «Ատամնաբույժն արևելյան»
24-ին, 25-ին - «Գլամուրային չոբանները»
26-ին  - «Տեր, մի թող մեզ անտեր»
27-ին - «Մեր տան տերերը»

Սկիզբը՝ 19:00


Հ. Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոն

7-ին, ժամը 14:00, 16:00 - «Կոմա նոստրա»
14-ին, ժամը 11:00, 13:00 - «Կոմա նոստրա»
7-ին, 18-ին, ժամը 18:00 - «Պոչատ աղվեսը»
7-ին, 21-ին, ժամը 18:00 - «Հայի բախտ»
10-ին, 23-ին, ժամը 19:00 - «Երկնագույն շան աչքերը»
11-ին, ժամը 19:00 - «Pro Շամիրամ»
12-ին, 19-ին, ժամը 19:00 - «Մորաքույրը Փարիզից»
12-ին, ժամը 14:00 - «Ալիսան հրաշքների աշխարհում»
13-ին, ժամը 19:00 - « Նատալի Ֆիլյոն. Բան-ա-Ստեղծություն «Դզին» »
14-ին, ժամը 14:00, 16:00 - «Ոսկե ձկնիկը»
14-ին, ժամը 18:00 - «Կարմիր գլխարկը»
15-ին, ժամը 18:00 - «Ոսկե ճուտիկը»
15-ին, ժամը 14:00, 16:00 - «Թզուկի երգը»
17-ին, ժամը 11:00 - «Անհաղթ աքլորը»
19-ին, ժամը 12:00, 14:00 - «Հենց էն Հուռին»
20-ին, 21-ին, ժամը 19:00 - «Անքնություն»
21-ին, ժամը 14:00, 16:00 - «Ճանապարհային արկածներ»
22-ին, ժամը 14:00, 16:00 - «Զվարճասեր մուկիկ»
22-ին, 28-ին, ժամը 18:00 - «Դում-Դում իմաստունը և անգետները»
25-ին, ժամը 19:00 - «Թռիչք քաղաքի վրայով»
27-ին, ժամը 19:00 - «Պանտելեյ Կարմանովի սենտենցիաները»
28-ին, ժամը 14:00, 16:00 - «Երրորդը»


Հ.Ղափլանյանի անվ. Երևանի դրամատիկական թատրոն

7-ին, 28-ին - «Հոլիվուդ... Hollywood...»
8-ին- «Սիրային խառնաշփոթ»
13-ին - «Ռոմանտիկ կոմեդիա »
14-ին - «Ձուկն առանց ջրի կամ Suicide»
15-ին - «12-րդ գիշեր կամ Սիրուց եմ մեռնում»
20-ին - «Հուլիոս Կեսար»
21-ին - «Սյուզաննան, Սյուզետտան և Ժակլինը + 3 տղամարդ»
22-ին - «Վարչապետի խորհրդականը, ընդդիմության առաջնորդի քարտուղարուհին   
              և... դիակը»
27-ին - «Մամա Միա»

Սկիզբը` 19:00


Երևանի պետական կամերային թատրոն

8-ին - «Ի զեն»
12-ին, 20-ին - «Դեսից-դենից»
13-ին, 22-ին - «Նազա՛ր, Նազա՛ր մինչև վերջ»
14-ին, 15-ին - «Փնտրվում է տղամարդ»
19-ին - «Սկոտչ & Վիսկի»
21-ին - «Ալբանիա+»
22-ին - «Կախարդական պարահանդես»
27-ին, 28-ին - «Ամնեզիա»


Սկիզբը` 19:00


Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական
 դրամատիկական թատրոն


13-ին - «Մոլագարը / Маньяк»
14-ին, 28-ին - «Հրաշալի Կոշկակարուհին / Чудесная сапатера (Башмачница)»
15-ին, 22-ին - «Լուսնային հրեշը / Лунное чудовище»
17-ին, 18-ին - «Դոն Ժուանները Մարսելում»
19-ին - «Համադասարանցիներ / Одноклассники»
20-ին - «Ռևիզոր / Страсти по ревизору»
21-ին, ժամը 13:00- «Գայլը և 7 ուլիկները / Волк и семеро козлят»
21-ին - «Ես ամուսնանանում եմ ամերիկուհու հետ / Я женюсь на Американке»
22-ին, ժամը 13:00 - «Терем-теремок»
26-ին - «Ախ, այդ ֆրանսիական կատակները / Ох, эти французские штучки»
27-ին - «Խանումա / Ханума»
28-ին - «Երեք խոզուկները / Три поросенка»


Սկիզբը` 19:00
Начало в 19:00.


Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոն

14-ին - «Կինը անձրևից հետո»
15-ին - «Բեռնարդան և նրա աղջիկները»
20-ին - «Որբերի ընտանիքը»
23-ին, 24-ին - «Ճամփորդություն Մաշայի և արջի հետ»
27-ին - «Հարյուր տարի անց»

Սկիզբը` ժ. 19:00

 Պետական կամերային երաժշտական թատրոն

20-ին, ժամը 14:00 - «Անուշ»
20-ին, ժամը 19:00 - «Հուլիոս Կեսար»
20-ին - «Ռևիզոր / Страсти по ревизору»
26-ին - «Սեքսուալ խառնաշփոթ հյուրանոցում»
27-ին - «Սասունցի Դավիթ»
7-ին, 14-ին, 28-ին, ժամը 14:00 - «Սասունցի Դավիթ»
21-ին, ժամը 12:00 - «Սասունցի Դավիթ»
15-ին, ժամը 14:00 - «Թոմն ու Ջերին»
22-ին, ժամը 14:00 - «Գեղեցկուհին և հրեշը»







Տունդարձ

  

Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբ և
                                    <<Արամ Խաչատրյան>> համերգասրահ



Հայաստանի պետական ակադեմիական երգչախումբ

  Հայաստանի <<Բարեկամություն>>
                                      պարարվեստի պետական համույթ
Թ.Ալթունյանի անվան Հայաստանի երգի-պարի
                           պետական  վաստակավոր անսամբլ



  Հ.Պարոնյանի անվան երաժշտական
                            կոմեդիայի պետական թատրոն
       

  Երևանի պետական կամերային թատրոն
   
   Գ.Սունդուկյանի անվան ազգային
                                     ակադեմիական թատրոն
Երևանի դրամատիկական թատրոն
  Պետական երաժշտական կամերային թատրոն

Թատրոն  <<Մետրո>>

Հ.Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոն




Հայաստանի ազգային պատկերասրահ
  Ս.Փարաջանովի անվան թանգարան
  <<Էրեբունի>> պատմահնագիտական
                                    արգելոց-թանգարան

Մ.Սարյանի տուն-թանգարան

  <<Գաֆէսճեան>> արվեստի կենտրոն
  Ավետիք Իսահակյանի տուն-թանգարան
Մատենադարան
Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարան
Խաչատուր Աբովյանի տուն-թանգարան

Ալեքսանդր Սպենդիարյանի տուն-թանգարան
Նարեկացի արվեստի միություն
Գեղագիտության ազգային կենտրոն
Ե.Չարենցի անվան գրականության
                               և արվեստի  թանգարան
 
Փայտարվեստի թանգարան
Նորարար փորձառական արվեստի կենտրոն
 
11 Փետրվարի 2015




Տունդարձ

  

Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբ և
                                    <<Արամ Խաչատրյան>> համերգասրահ



Հայաստանի պետական ակադեմիական երգչախումբ

  Հայաստանի <<Բարեկամություն>>
                                      պարարվեստի պետական համույթ
Թ.Ալթունյանի անվան Հայաստանի երգի-պարի
                           պետական  վաստակավոր անսամբլ



  Հ.Պարոնյանի անվան երաժշտական
                            կոմեդիայի պետական թատրոն
       

  Երևանի պետական կամերային թատրոն
   
   Գ.Սունդուկյանի անվան ազգային
                                     ակադեմիական թատրոն
Երևանի դրամատիկական թատրոն
  Պետական երաժշտական կամերային թատրոն

Թատրոն  <<Մետրո>>

Հ.Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոն




Հայաստանի ազգային պատկերասրահ
  Ս.Փարաջանովի անվան թանգարան
  <<Էրեբունի>> պատմահնագիտական
                                    արգելոց-թանգարան

Մ.Սարյանի տուն-թանգարան

  <<Գաֆէսճեան>> արվեստի կենտրոն
  Ավետիք Իսահակյանի տուն-թանգարան
Մատենադարան
Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարան
Խաչատուր Աբովյանի տուն-թանգարան

Ալեքսանդր Սպենդիարյանի տուն-թանգարան
Նարեկացի արվեստի միություն
Գեղագիտության ազգային կենտրոն
Ե.Չարենցի անվան գրականության
                               և արվեստի  թանգարան
 
Փայտարվեստի թանգարան
Նորարար փորձառական արվեստի կենտրոն
 
08 Հոկտեմբերի 2014
 
 
Արխիվների որոնում
:
Երևան
Մոսկվա
Փարիզ
Լոս-Անջելես
2017 Մարտ
Երկ Երեք Չոր Հնգ ՈՒրբ Շաբ Կիր
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Հայտարարություն

    «Կամար» /www.kamartert.am/ էլեկտրոնային քառալեզու /հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն, ֆրանսերեն/ թերթը թողարկվում է 2009 թվականից: Թերթն անդրադառնում է մշակույթի, ինչպես նաև հասարակական հնչեղություն ունեցող թեմաներին, լուսաբանում է ժողովրդական արվեստը, բանահյուսությունը, հայ ժողովրդի ավանդույթները, սովորույթները, ծեսերը, տոնակատարությունները, անդրադարձ է հային ու հայկականին: Կայքի նկատմամբ հետաքրքրություն ցուցաբերած երկրների աշխարհագրությունը բավականին խոսուն է /թվով 133 երկիր/:
    ՀՀ մշակույթի նախարարության վարած մշակութային քաղաքականության գերազանց լուսաբանման համար թերթն արժանացել է ՀՀ մշակույթի նախարարության պատվոգրի, ինչպես նաև  Ոսկե մեդալի:
    Թերթի շարունակականությունն ապահովելու համար անհրաժեշտ են հովանավորներ, ինչպես նաև՝ գովազդատուներ:  Ցանկության դեպքում ձեր գործնեության գովազդը մեր միջոցով հասանելի կլինի աշխարհի 133 երկրում:
    Սպասում ենք ձեր առաջարկներին:
    Հեռ. 043-07-03-07



Հայոց ցեղասպանություն - 100



Ազգությունս՝ հայ









    
    


Ձեր առաջարկներն ու դիտողությունները
 կարող եք ուղարկել  kamartert@mail.ru
Էլեկտրոնային հասցեով;

 

 
Գլխավոր | Խորագրեր | Արխիվ | Կայքի քարտեզ | Մեր մասին | Մեր կոթողները | Պատասխան՝ 100 տարի անց | Ազգությունս՝ հայ | Հայոց ցեղասպանություն-101
Հասցե` Հայաստանի Հանրապետություն, ք. Երեւան, 0010, Վազգեն Սարգսյան 3, էլ.փոստ: kamartert@mail.ru
Կայքի մշակումը`   Shahumyan Media
2009, Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են